حاشیه چیندار دوچرخه سواری شهدای مدافع حرم

حاشیه چیندار: دوچرخه سواری شهدای مدافع حرم دوچرخه سواری مازندران گردشگری شهدای مدافع حرم کرمان

گت بلاگز سیاسی دفتر یادبود شهدای حملات تروریستی پایتخت کشور عزیزمان ایران در پاکستان گشوده شد

دفتر یادبود شهیدان حملات تروریستی روز چهارشنبه هفته جاری به ساختمان مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره)، روز جمعه در سفارت جمهوری اسلامی کشور ع

دفتر یادبود شهدای حملات تروریستی پایتخت کشور عزیزمان ایران در پاکستان گشوده شد

به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی گروه تحریریه سایت جواندفتر یادبود شهیدان حملات تروریستی روز چهارشنبه هفته جاری به ساختمان مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره)، روز جمعه در سفارت جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در پایتخت پاکستان گشوده شد.
در نخستین ساعت گشوده شدن دفتر یادبود در اسلام آباد، سفرا و دیپلمات های کشورهای مقیم پایتخت پاکستان با حضور در سفارت کشورمان و امضای دفتریادبود ضمن عرض تسلیت و ابراز همدردی با ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران، به مقام این شهید ادای احترام کردند.

این دفتریادبود تا آخر ساعت کاری عصر امروز در سفارت جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در اسلام آباد گشوده خواهد بود.

عبارات مهم : ایران

پاکستان یکی از نخستین کشورهایی بود که با صدور بیانیه ای، ضمن محکوم کردن حملات تروریستی اخیر در تهران، مراتب تسلیت و همدردی دولت، پارلمان و مردم این کشور را با دولت، مجلس و ملت کشور عزیزمان ایران ابراز داشت.
روز چهارشنبه، ‘سردار ایاز صادق’ مدیر مجلس ملی پاکستان در تماس تلفنی با ‘علی لاریجانی’ همتای ایرانی خود، ضمن محکوم کردن اتفاق حملات تروریستی امروز در ایران، مراتب تسلیت و همدردی مجلس ملی، دولت و مردم پاکستان را به وی اعلام کرد.
‘رضا ربانی’ مدیر مجلس سنای پاکستان نیز روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در اسلام آباد، ضمن محکوم کردن حملات تروریستی امروز در تهران، مراتب تسلیت و همدردی مجلس سنا را با دولت، مجلس و ملت کشور عزیزمان ایران اعلام کرد.
دولت پاکستان نیز روز چهارشنبه جزو نخستین دولت هایی بود که با صدور بیانیه ای، حمله گروهی از افراد مسلح به مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام خمینی(ره) را به شدت محکوم کرد.
رئیس و نمایندگان مجلس ملی پاکستان جلسه روز گذشته(پنجشنبه) خود را با قرائت فاتحه جهت شهدای حملات تروریستی روز گذشته مجلس شورای اسلامی و مرقد مطهر امام راحل(ره) و دعا جهت شفای عاجل مجرحان این حوادث ناگوار شروع کردند.
صبح روز چهارشنبه هفته جاری در دو حمله تروریستی جداگانه، ساختمان مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی (ره) نشانه تیراندازی مهاجمان انتحاری مسلح قرار داده شد که تاکنون شهادت 17 نفر و مجروح شدن 52 نفر تائید شده است است.
به گفته منابع امنیتی، با هوشیاری ماموران حرم مطهرحضرت امام خمینی(ره)، یکی از مهاجمان انتحاری قبل از اقدام مورد اصابت گلوله قرار داده شد و فرد انتحاری دیگر نیز خود را منفجر کرد. از سه مهاجم به مجلس شورای اسلامی یک تروریست خود را منفجر کرد و 2 تن دیگر به وسیله نیروهای امنیتی و حفاظتی به هلاکت رسیدند.
گروه تکفیری تروریستی داعش مسئولیت این حملات را بر عهده گرفته است.
مراسم تشییع پیکرهای پاک شهدای این حملات تروریستی امروز جمعه در پایتخت کشور عزیزمان ایران برگزار می شود.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ایران | اسلامی | ایرانی | پاکستان | پاکستان | تروریستی | روز چهارشنبه | حمله تروریستی | حملات تروریستی | مجلس شورای اسلامی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog