حاشیه چیندار دوچرخه سواری شهدای مدافع حرم

حاشیه چیندار: دوچرخه سواری شهدای مدافع حرم دوچرخه سواری مازندران گردشگری شهدای مدافع حرم کرمان

گت بلاگز اقتصادی شرایط صادرات پورشه های قاچاق فراهم نشود، امحا می شوند

حبیب الله حقیقی گفت: اگر شرایط صادرات پورشه ها و دیگر خودروهای لوکس قاچاق به کشورهای دیگر فراهم شود آنها را صادر می کنیم وگرنه باید امحا شوند.

شرایط صادرات پورشه های قاچاق فراهم نشود، امحا می شوند

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان به نقل از صدا و سیما حبیب الله حقیقی اظهار داشت: طبق قانون کالاهای قاچاق کشف شده است نباید در بازار داخلی بازتوزیع شوند.
وی گفت: بر این اساس ابتدا باید شرایط صادرات آنها فراهم شود وگرنه امحا خواهند شد.

عبارات مهم : صادرات

حقیقی افزود: در سال 95 نسبت به 94 حجم کالای امحاء شده است در کشور 256 درصد رشد نشان می دهد.
وی گفت: امحاء کالاهای قاچاق در سال 96 با قوت و قدرت ادامه می یابد و ما تلاش داریم روند امحا در سال 96 نسبت به 95 با سرعت و دقت بیشتری به انجام برسد.
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از ساماندهی معابر موقت کولبری خبر داد و گفت: طرح ساماندهی تنظیم شده است و در دولت در حال پیگیری هست.
حقیقی با بیان اینکه یکی از اولویت های مهم ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال 96 انهدام کالاهای قاچاق قبل از عرضه است افزود: به همین منظور طرح ساماندهی ورودی های کالا به کشور از قبیل گمرک، مناطق آزاد، ته لنجی، کولبری و ملوانی در دستور کار واقع شده است است و تاکنون بعضی از این معابر ساماندهی شده است اند و بعضی دیگر در دست ساماندهی قرار دارند.
وی گفت: جهت ساماندهی بعضی از این موارد نیاز به مصوبه دولت بوده و جهت بعضی دیگر نیاز به تجدید نظر در قانون است که تلاش می کنیم در مناسب ترین وقت این موارد را بررسی و به نتیجه برسانیم تا مبادی رسمی کشور به لحاظ ایمن بودن از ورود کالای قاچاق ایمن تر شود.
حقیقی افزود: در سال 95 حدود 14 هزار و 800 میلیارد تومان کشفیات قاچاق در کشور داشته ایم که این رقم در سال 92 تنها 900 میلیارد تومان بوده است و این نشانگر جدیت دستگاه های مقابله کننده با قاچاق نظیر وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی و گمرک هست.
وی گفت: سهم کالای کشف شده است در سطح عرضه در سال 95 دویست و هفتاد میلیارد تومان یعنی کمتر از یک درصد کل کشفیات قاچاق بوده است و مابقی یعنی 99 درصد باقیمانده مربوط به قبل از سطح عرضه یعنی کشف کالای قاچاق در انبارها، مسیرها و مبادی رسمی و قبل از مبادی رسمی است.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: صادرات | کالای قاچاق | مبارزه با قاچاق | کشف کالای قاچاق | صادرات پورشه قاچاق | امحای پورشه قاچاق | قاچاق کالا | کولبری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog