حاشیه چیندار دوچرخه سواری شهدای مدافع حرم

حاشیه چیندار: دوچرخه سواری شهدای مدافع حرم دوچرخه سواری مازندران گردشگری شهدای مدافع حرم کرمان

گت بلاگز اجتماعی با تجمیع شرکت محیط زیست و منابع طبیعی هزینه ها چند برابر می شود

رئیس حفاظت محیط زیست استان پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: تجمیع دو شرکت محیط زیست و منابع طبیعی اقدام مناسبی است ولی ممکن است که ساختار آن‌ها ضعیف تر شود.

با تجمیع شرکت محیط زیست و منابع طبیعی هزینه ها چند برابر می شود

محمد حسین بازگیر مدیر حفاظت محیط زیست استان پایتخت کشور عزیزمان ایران در گفتگو با خبرنگار حوزه محیط زیستگروه اجتماعی گروه تحریریه سایت جوان؛ با اشاره به ادغام محیط زیست و منابع طبیعی اظهار داشت: شرکت حفاظت محیط زیست، جنگل ها و مراتع و بخش هایی از وزارت نیرو، کار حفظ منابع زیستی و منابع پایه آب و خاک محیط زیستی کشور را بر عهده دارند.
بازگیر راجع به اهداف جهاد کشاورزی گفت: شرکت جنگل ها و مراتع زیر نظر وزارت جهاد کشاورزی است و از اهداف این وزارت می توان به بهره وری، زیاد کردن تولید و محصولات کشاورزی اشاره کرد.

عبارات مهم : طبیعی

وی با اشاره به نقش وزارت جهاد کشاورزی در حفظ و حراست از جنگل ها، مراتع و منابع طبیعی افزود: متاسفانه گاهی اوقات می بینیم که این اهداف در تضاد با یکدیگر هستند و مشکلاتی را در این راستا به وجود می آورند.
رئیس حفاظت محیط زیست استان پایتخت کشور عزیزمان ایران در رابطه با ساختار آب در وزارت نیرو افزود: بخشی از کار وزارت نیرو بهره برداری، توزیع، تخصیص و حفاظت کمی از منابع آبی است.
وی در ادامه تصریح کرد: هنگامی که یک وزارتخانه ای ساختار داشته باشد، مجلس و نمایندگان آن به آسانی می توانند در آن نفوذ داشته باشند. اگر ساختار شرکت حفاظت از محیط زیست قدرت نه گفتن به خواسته ها را نداشت، هر روز باید به مجلس و نمایندگان آن پاسخ می داد که در این صورت کار شرکت خیلی سخت می شد.
بازگیر با اشاره به تجمیع شرکت محیط زیست و منابع طبیعی افزود: این که باید این دو شرکت با هم تجمیع شوند بسیار خوب است ولی ممکن است که ساختار آن ها ضعیف تر شود. یعنی ممکن است یک وزارتخانه امکانات و شرایط بهتری را در اختیار یک سیستم قرار دهد که با تجمیع امکانات و کیفیت کار بالاتر می رود ولی هزینه ها چند برابر می شود.
وی در ادامه گفت: ما باید آمایش سرزمین و اهداف بلند مدت و پایدار و مسایلی را که منابع زیستی را حفظ می کند در اولویت قرار دهیم. یک کشور ثروتمند در آینده کشوری خواهد بود که آب، جنگل زیاد و هوای سالم تری داشته باشد اگر این موارد را از دست بدهیم آسیب جدی خواهیم دید.
رئیس حفاظت محیط زیست استان پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به موافقت و یا مخالفت خود با این تجمیع افزود: من موافق تجمیع بعضی از وظایف یکسان و همسوی شرکت هایی هستم که منابع زیستی را حفظ می کنند، اگر به شرکت محیط زیست پر و بال بیشتری داده شود به نظر می رسد که این وزارتخانه ما را به سر منزل مقصود نرساند.
وی در ادامه افزود: کار امروز ما نظارت و پایش وزارتخانه ها و دستگاه های متفاوت مانند وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت جهاد کشاورزی و وزارت نفت است تأثیر بسیاری بر اوضاع محیط زیست کشور دارند.
بازگیر با اشاره به اینکه باید نظارت و جایگاه حاکمیتی شرکت محیط زیست را به رسمیت بشناسیم، تصریح کرد: کشور ما در ردیف کشورهای کم آب دنیا واقع شده است است و میزان آب دریافتی ما یک سوم میانگین سایر کشورها است و باید در حفظ منابع آبی و زیستی تلاش کنیم و از شیوه های نوین بهره وری از منابع بهره مند شویم.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: طبیعی | منابع | کشاورزی | اخبار محیط زیست | سازمان منابع طبیعی | محمدحسین بازگیر | رئیس حفاظت محیط زیست استان تهران | وزارت نیرو

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog